09.09.2019
2939 videní

Náš svet sa pomaly mení. Smart technológie sa dostávajú stále viac do popredia a stávajú sa každodennou súčasťou nášho života. Sme vo veku smartfónov, smart hodiniek a ďalších rôznych smart vymožeností. Nikoho teda určite neprekvapuje, že smart technológie sa dostali aj do oblasti zdravotechniky. Na dôkladnú starostlivosť o chrup sú tu smart zubné kefky. Tie vás, okrem iného, upozornia na chyby, ktoré robíte pri umývaní zubov.

Prečo sa rozhodnúť pre elektronickú zubnú kefku? 

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. Kvôli efektivite. Rôzne testy totiž dokázali, že elektronická kefka dokáže odstrániť viac nečistôt a vykonávať umývanie zubov vo všeobecnosti efektívnejšie, ako klasická manuálna zubná kefka.  

Umývanie zubov je komplexný úkon, ktorý si vyžaduje rovnomerné čistenie všetkých zubov zo všetkých dostupných strán a uhlov. Človek sa môže zmýliť, niektoré časti zanedbať alebo vynechať. Manuálna kefka je riadená človekom a preto otvorená chybám a omylom.  

Ako dobre si čistíte zuby? 

Čistenie a umývanie zubov je pre väčšinu z nás automatickým procesom. Málokto vie objektívne zhodnotiť, či si umýva zuby správne. Predstavte si, že by ste mali osobného poradcu umývania zubov, ktorý vás bude celým procesom viesť tak, aby bolo čo najefektívnejšie a najoptimálnejšie. Presne takúto úlohu zohrávajú smart zubné kefky.  

Princíp práce smart zubnej kefky 

Smart zubné kefky sú vybavené senzormi, ktoré posielajú informácie o umývaní zubov do interaktívnej aplikácie. Tento prenos sa deje najčastejšie prostredníctvom Bluetooth. Základom práce takýchto zubných kefiek je zaznamenávanie času, ktorý strávite umývaním jednotlivých oblastí zubov. Spolu s týmto časom monitorujú aj tlak pri umývaní, uhly, pod ktorými zuby umývate, a tiež ďalšie užitočné dáta.  

Bluetooth zubné kefky sú vybavené aj ďalšími funkciami. Patrí medzi ne napríklad časovač či rôzne interaktívne hry a zaznamenávanie dát o umývaní. 

Váš osobný poradca na umývanie zubov 

Dáta pozbierané smart kefkou pomáhajú zlepšovať váš proces umývania zubov. Pomocou feedbacku, ktorý vám smart kefka dodá, môžete zlepšiť svoje návyky pri hygiene zubov. Kefka vás môže upozorniť na príliš veľký tlak alebo zlé uhly pri umývaní. Upozorní vás tiež napríklad na čas, ktorý máte stráviť umývaním jednotlivých miest chrupu. 

Zdroj: nay.sk

TIP NA ZÁVER

Ak sme vo vás týmto textom vzbudili záujem o smart kefky, možno si teraz kladiete otázku, aký model by ste si mali vybrať? Máme pre vás jeden tip. Je ním Oral-B Genius 8900. Táto kefka si vás získa mnohými funkciami, ktoré navždy zmenia, ako si umývate zuby. Kefku dokážete prepojiť pomocou Bluetooth s vašim smartfónom. Slúži k tomu špeciálna aplikácia, ktorá je dostupná pre iOS aj pre Android.

V balení nenájdete len jednu kefku. Sú tam hneď dve spolu s tromi hlavicami a držiakom na mobilný telefón. Vyberať si môžete z viacerých režimov čistenia, pričom čistiaci pohyb 3D (pulzuje, osciluje a rotuje) odstráni o 100 % viac zubného povlaku ako bežná manuálna zubná kefka. Zubná kefka „vidí“, kde čistíte, a vedie vás tak, aby ste žiadnu časť ústnej dutiny nevynechali. Ak budete na kefku príliš tlačiť, upozorní vás na to indikátor. 
témy zdravie životný štýl
Páčil sa vám tento článok?
Pridaj komentár
povinné polia sú označené *
Komentáre čitateľov
Odoberať newsletter

Nepremeškajte ani jednu užitočnú radu od našich odborníkov. Prihláste sa na odber newslettera a môžete od nás dostávať cenné rady, informácie a tipy priamo na váš e-mail.
  • Novinky zo sveta smart technológií
  • Rady a návody
  • Aktuálne trendy a štatistiky